Szanowni Państwo, Drodzy Klienci,

W związku z bardzo wieloma zapytaniami o możliwość rezygnacji z imprez turystycznych, wyjaśniamy co następuje.

W związku ze stanowiskiem Światowej Organizacji Zdrowia oraz wprowadzeniem przez władze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, stosując się do wydanych 13.03.2020 zaleceń Prezesa Rady Ministrów informujemy, że międzynarodowe połączenia lotnicze zostały zawieszone na najbliższy okres.

Wszelkie wyloty, których daty nie są aktualnie objęte terminem zagrożenia epidemicznego, są anulowane zgodnie z warunkami danego organizatora.

Obecnie w związku z dużą dynamiką zdarzeń, nie możemy przewidzieć jaka będzie sytuacja epidemiczna na świecie w nadchodzących miesiącach i stanowiące reakcję na nią stanowisko rządu.

Jeżeli okres zagrożenia epidemicznego będzie się przedłużał to wszyscy organizatorzy będą się dostosowywać do dalszych zaleceń Prezesa Rady Ministrów.

W tym trudnym czasie, panuje pełna mobilizacja i wsparcie podróżnych, którzy powracają do Polski.

Apelujemy do Państwa o włączenie się w konstruktywne działania władz, organizatorów oraz wszystkich, którym na sercu leży dobro szeroko rozumianej turystyki poprzez nieuleganie panice i niepodejmowanie pochopnych i nieuzasadnionych decyzji dotyczących rezygnacji z planów wypoczynkowych w okresie po ustaniu jakiegokolwiek zagrożenia.

Z punktu widzenia prawa, każda z imprez, która jest zaplanowana na termin inny niż objęty zaleceniami Prezesa Rady Ministrów może być anulowana na zasadach ogólnych danego Organizatora. Prosimy pamiętać, że jeżeli zagrożenie będzie się przedłużało, to ani organizatorzy ani pracownicy biur podróży nie narażą Państwa na zagrożenie życia i zdrowia. Państwa zaufanie do nas jest dla nas wartością nadrzędną.

Z poważaniem

Euro Travel Adam Koczyba